Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Тоше заборавен од своите, но испочитуван на Балканот

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Тоше заборавен од своите, но испочитуван на Балканот   Mon Oct 17, 2011 5:06 am

Денес, Балканот ја одбележува четиригодишнината од смртта на Тоше Проески. Не случајно велиме Балканот, бидејќи Тоше беше балканска мега ѕвезда, а очигледно, многу повеќе е почитуван ширум некогашна Југославија, отколку во својата родна Македонија.Тоше заборавен од своите, но испочитуван на Балканот Недела, 16 Октомври 2011 22:25 30 Коментари Денес, Балканот ја одбележува четиригодишнината од смртта на Тоше Проески. Не случајно велиме Балканот, бидејќи Тоше беше балканска мега ѕвезда, а очигледно, многу повеќе е почитуван ширум некогашна Југославија, отколку во својата родна Македонија.


На наше огромно изненадување, секако позитивно, останавме приковани за телевизиските екрани на белградска РТС, којашто очигледно вложила доста труд, организација, но пред сè љубов за да ја направи вечерашната емисија комплетно посветена на нашиот Тоше.

Во меѓувреме, во Македонија, добивме неколку прилози од Крушево во дневниците на нашите телевизии, целодневна програма на Антена 5 со хитовите на Тоше, неколку самоиницијативни акции од самофинансирани организации, по некоја статија на македонските портали, како што е редот нели, но, вистинскиот потег го направија соседите, во рацете на РТС, мораме да признаеме.

Ние од Бркај работа, јавно ги замолуваме сите фактори во Македонија, без разлика дали се тоа телевизии, продукциски куќи, радија, политички партии, следната година да не го заборават нашиот Тоше и соодветно да ја одбележат петгодишнината од неговото прерано заминување.

Во емисијата се појави семејството на нашиот ангел, неговиот бенд, најдобрите пријатели, неговите колеги пејачи... и сето тоа склопено совршено. Знаеме дека парите го прават своето, но нас како искрени вљубеници во ликот и делото на македонскиот пејач Тодор Проески, којшто македонскиот народ го промовираше во странство на вистински начин, нè боли да гледаме дека во Македонија неговиот помен помина како обичен ден, а таму некаде, преку границата како ден којшто мора да се одбележи соодветно.

Но... сеедно. Тоше ќе биде запаметен и ќе живее вечно во нашите срца, без разлика дали медиумските моќници ќе го заборават.
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше заборавен од своите, но испочитуван на Балканот
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: