Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив 592176_157460300950194_1971843220_n
August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Четвртиот меморијален концерт посветен на Тоше Проески на 21 јануари во МОБ
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
DIONICA SMRTI
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Kaznena prijava protiv vozača Toše Proeskog
Dokumentacija
Čovjek koji je odveo Tošu Proeskog u smrt ide dvije godine u zatvor
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив Empty
PostSubject: Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив   Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив EmptyTue Nov 01, 2011 5:29 am

вторник 1 ноември, 2011 во 15:23 | Објавено во Македонија од Mартин Јанески

Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив Zoran-bozinovski-okt-2011

Тезите на контравезниот новинар Зоран Божиновски дека постои можност католичката црква да го заштитила Тоше Проески на сигурно и дека не се случила сообраќајна несреќа, туку дека тој е жив и живее во некој изолиран манастир, се наметнаа како главна тема меѓу фановите на покојнот пејач и македонската и балканската сцена.

“Ми беше сомнително што од несреќата до погребот поминаа 48 часа. Според хрватскиот закон, член од фамилијата мора да го идентификува телото на странскиот државјанин. Хеликоптерот што го носел сандакот со телото на Тоше до Македонија, по една година се срушил и ниеден член на екипажот не преживеал”, вели Божиновски за вестите на хрватската телевизија “Нова”.

“Претходната власт на Македонија, во 2007 година ја тужеше менаџерката Лилјана Петровиќ за даночно затајување. Верувам дека Тоше сфатил оти околу него не се работи чисто и се обратил за заштита во британската протестанска црква или во Ватикан. Тој е единствениот пејач во светот што два пати го имал папата Јован Павле втори во публика. Не е тој случајно во оваа приказна. Затоа заклучувам, или е убиен на некое друго место, но немам докази за тоа или е скриен во некој одалечен изолиран манастир”, додава Зоран Божиновски.

Котраверзниот новинар тврди дека никој не го видел мртвото тело на Тоше. “Тврдам дека сообраќајната несреќа не се е случила и имам докази за тоа. Во историјата на Хрватска никогаш не е пуштен возач, веднаш по сообраќајна несреќа. Зошто возачот на камионот го нема веќе четири години? Зошто прво пристигнаа пожарникарите? Каде беше брзата помош? Во Хрватска се должни за време на ставањето на телото во сандакот да присуствува полицаец, вештак, член на фамилијата и доктор, а докази за тоа не постојат. Не сум сретнал човек што ќе каже – Го видов мртвото тело на Тоше!”.

Божиновски со овие тези кои ги обелодени за хрватските медиуми минатата недела внесе голем немир и бројни коментари и прашања меѓу фановите на Тоше од целиов регион.

Тој ја најави и книгата во која ќе ја обелодени улогата на десничарската владејачка партија ВМРО-ДПМНЕ, која според него почнала да му се одмаздува на Тоше бидејќи пред пет години одбил да пее за нивна изборна кампања.
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: