Toše Proeski Fan Radio
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toše Proeski Fan Radio

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica  592176_157460300950194_1971843220_n
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Тоше има двојник во Србија
Vozač kamiona Kuzmanović koji se sudario sa Tošinim touaregom!
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Toše Proeski možda nije mrtav?!...
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Toše Proeski - Limenka (tekst) - MK
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 113 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 416 messages in 365 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Fan Radio on your social bookmarking website

 

 PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio


Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica  Empty
PostSubject: PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica    PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica  EmptyFri Apr 13, 2012 1:26 pm

PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica  633584565411262589_tose_proeski_igra_bez_granica01-tn
A sada jedna zanimljivost..

kad pustite unatraške pjesmu od Toše Proeskog:

Igra bez granica..

ona govori :

Ne ces me uhvatiti Johan.Idem u vječnost

..jezivo..


METODE TIH PORUKA:
Postoje tri metode tonskog backward maskinga: - fonetska, tehnička i kombinacija te dvije - tehničko-fonetska metoda.

• Fonetska metoda
Fonem dolazi od grčke riječi koja označava najmanju jedinicu određenog jezika koja se ne može raščlaniti u skup još manjih jedinica. Kada se određeni fonemi okrenu (snime) unatrag, tada kombinacija samoglasnika i suglasnika potpuno drugačije zvuči nego što je to slučaj pri normalnom govoru. Neki pojedinačni samoglasnici, prilikom tog postupka, zvuče kao što inače zvuči grupa njih, dok neki suglasnici potpuno nestaju, skriveni iza novonastalih glasova. Mnogi konsonanti ostaju nepromijenjeni, uglavnom se mijenjaju suglasnici b, d, k, p i t.
Dakle, primjenjujući fonetsku metodu, unaprijed sastavimo riječ ili čitavu rečenicu koju želimo sakriti, da bi potom, okrenuvši je u obrnutom smjeru i zatim je slušajući, dobili opet riječ ili rečenicu, ali sada potpuno drugačijeg smisla.
Međutim, to nije nimalo lako postići. Pretpostavimo li da u jedan glazbeni komad trebamo unatrag ugraditi poruku koja se, prilikom normalnog slušanja, neće moći primijetiti, suočit ćemo se sa dva problema. Prvo, potrebno je pronaći određen dio pjesme snimljene na vrpci koji, kada se odvrti unatrag, daje upravo tu poruku koju želimo da slušatelj-žrtva primi ne znajući, podsvjesno. Zatim, potrebna je i melodija za tekst poruke, a koja neće uticati na razumljivost teksta, jer on mora ostati istaknut, i za podsvijest razumljiv. Za normalnog skladatelja ili pisca teksta, neobično je teško - ako ne i nemoguće - sakriti poruke u pjesmi.

• Tehnička metoda
Od samih početaka snimanja muzike, glazbenici su mogli obogaćivati svoje muzičke sadržaje raznim tonskim efektima. Mogućnost promjene smjera zvuka, odnosno ljudskog govora, dovela je do najrazličitijih mogućih vrsta glasova.. U doba digitalne tehnike snimanja kakva se danas koristi u tonskim studijima, mogućnosti postizanja specijalnih tonskih efekata više nemaju granica.
U glazbenim studijima pojedini instrumenti i glasovi snimaju se, zahvaljujući višekanalnoj tonskoj tehnici, odvojeno. Zatim se, pomoću specijalnih uređaja - tonskih miksera - spajaju u jednu zvučnu cjelinu. Studijska magnetofonska vrpca šira je od onih za kućnu uporabu, i podijeljena na 24, odnosno 36 kanala. Na jedan kanal usnimi se poruka snimljena unatrag, da bi potom, reproducirana u pravom smjeru zajedno sa ostalim kanalima, bila izobličena i neprepoznatljiva za našu svijest, dok je podsvijest prima sasvim razgovjetno.

• Tehničko - fonetska metoda
Tu medodu upotrijebili su Jimmy Page i Robert Plant, gitarist i pjevač grupe Led Zeppelin, u pjesmi Stairway to Heaven. Prilikom ove metode snimaju se izgovorene riječi, i točno se mora znati kako će one zvučati kada se vrpca pusti unatrag. To je vrlo kompliciran i mukotrpan postupak. Evo kako ga sam Page objašnjava:
1. snimi se fraza,
2. sluša se kako snimka zvuči unatrag,
3. slušaju se pojedini zvukovi koji bi spojeni mogli dati željeni rezultat,
4. ti zvukovi snime se na drugu traku,
5. snimljeni zvukovi se zatim slušaju unatrag da bi se ocijenilo kako zvuče, i koliko se došlo blizu željenog rezultata.
Page i Plant proveli su sate i sate dok nisu dobili željeni rezultat. Rečenicu I wish it would snow Plant je izgovorio naglaskom Ah uišit vuuud snou i, kada je snimak pušten unatrag, čulo se Wants to be sure .

Back to top Go down
https://tosefanradio.forumotion.com
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio


Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica  Empty
PostSubject: Re: PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica    PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica  EmptySat Apr 14, 2012 12:39 pm

" Neces me naci Johan ..." i " Novi zivot" se uglavnom cuje .....
Ostalo bas i ne ....

Prema najnovijim informacijama postoji mogucnost da je pjesma ustvari molitva na hebrejskom ....

....


Back to top Go down
https://tosefanradio.forumotion.com
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio


Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica  Empty
PostSubject: Re: PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica    PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica  EmptyMon Apr 16, 2012 8:34 pm

dakle evo ono sto se moglo prevesti

ovo je uglavnom otprilike ono sto se moze razumjeti ... moglo bi se jos detaljnije,ali trebalo bi puno vremena.
takodjer prijevod je napravio covjek koji ne zna uopce nista o Tosi tako da je tek na kraju pitao sto se s njim dogodilo ....

ima par poruka pomalo nepovezanih i jedan stih koji se ponavlja 2-3 puta

1 taj stih :
NA SVOJ NACIN JA IDEM U NOVI ZIVOT...
NECES ME NACI JOHAN NA OVOJ ZEMLJI..JER JA IDEM U NOVI ZIVOT,
NEMOJ SE LJUTIT TO JE MOJ NACIN DA IDEM U NOVI ZIVOT..
NECES ME NACI JOHAN
IDEM DUSOM OSTAVLJAM TJELO..
I TI CES BITI KRAJ MENE


evo sad poruka pomalo nejasnih ili jasnih kako kome

1.ISTI SMO NA ZEMLJI POSLJE IDE NOVI ZIVOT
2.ISTINA CE SE SAZNATI...DAJE OD SEBE...
3.JA NE MOGU ..ISTINA JE TANKA NIT...
4.SVE SE LOSE DOGADJA ..JA SAM NA RUBU


pomalo jezivo ali primjeti se koliko se puta spominje rijec istina

jer moj je zivot igra bez granica
umorna prica, trganje stranica
na kojim nista ne pise

Jer moj je zivot vjecito padanje
kad zbrojim poraze nista ne ostane
samo jos vucem navike
i sve na tome ostane...
taj se ponavlja
Back to top Go down
https://tosefanradio.forumotion.com
Sponsored content





PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica  Empty
PostSubject: Re: PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica    PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica  Empty

Back to top Go down
 
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» TOŠE PROESKI - SVE ŠTO STE ŽELJELI ZNATI - NAJAVA 4. MEMORIJALA TOŠE PROESKI
» Igra bez granica
» Ko je Toše Proeski?
» Tose Proeski - Krusevo
» TOŠE PROESKI NEVIĐENO

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Fan Radio :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: