Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески? 592176_157460300950194_1971843220_n
August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Четвртиот меморијален концерт посветен на Тоше Проески на 21 јануари во МОБ
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
DIONICA SMRTI
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Kaznena prijava protiv vozača Toše Proeskog
Dokumentacija
Čovjek koji je odveo Tošu Proeskog u smrt ide dvije godine u zatvor
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески? Empty
PostSubject: Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?   Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески? EmptySun Aug 05, 2012 10:08 pm

Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески? Bbb10

Зошто, ни пет години по смртта на еден од најдобрите пејачи на Балканот, на неговиот гроб не е поставена надгробна плоча, ниту споменик? - реакција на српскиот весник novosti.rs

Во октомври се навршуваат пет години откако во сообраќајна несреќа загина македонскиот пејач Тоше Проески, еден од најдобрите машки вокали на Балканот. Погребан е во Крушево, на Гумење и на петгодишнината од неговата смрт на гробот не е поставена ниту надгробна плоча, ниту споменик. Што да се каже за конструкцијата на кровот на кој е ставен плексиглас кој не може да задржи малку пообилна количина на снег и дожд?

Градоначалникот на Крушево одбива да разговара на оваа тема, велејќи дека гробот на Тоше не е во негова надлежност.

Во близина на Крушево пејачот почна да го гради манастирот Св. Преображдение, кој се финансира со доброволни прилози. За завршување на започнатата работа (осликување на фреските и нови конаци), потребни се уште 300.000 Евра. Македонската црква не вложила ниту денар во овој проект, ниту пак е заинтересирана за истиот.

Нема одговор ниту на прашањето зошто се отпуштени 17 хонорарно вработени лица во Спомен куќата на Тоше, па и таа сега пропаѓа. Новинарите бараат да се објасни апсурдот зошто во Спомен куќата на Тоше нема место за неговиот омилен автомобил Volksvagen buba кој прекриен со цирада стои во дворот на комшиите на Тоше.

Обожавателите на Тоше од Србија и Хрватска својата љубов кон пејачот ја искажаа на многу оригинален начин – му купија телескоп и планираа да го вперат кон ѕвездата која го носи името на суперѕвездата Тоше Проески. Наместо тоа, неотпакуваниот телескоп стои во ходниците на Фондацијата Тоше Проески.

Дали Тоше заслужи вакво нешто?

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески? Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: