Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски 592176_157460300950194_1971843220_n
August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Четвртиот меморијален концерт посветен на Тоше Проески на 21 јануари во МОБ
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
DIONICA SMRTI
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Kaznena prijava protiv vozača Toše Proeskog
Dokumentacija
Čovjek koji je odveo Tošu Proeskog u smrt ide dvije godine u zatvor
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски Empty
PostSubject: Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски   Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски EmptyTue Nov 01, 2011 11:05 pm

Интервју со новинарот Зоран Божиновски за неодамнешните контроверзни изјави за смртта на Тоше Проески.

Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски Bozinovski-23Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски Tose-proeski-24

Во врска со нашата ѕвезда, ќе можете ли да ни објасните подетално за мислењето дека постои можност сè уште да е жив и да живее во манастир? Имате ли некој извор што ве навел или ви дал доказ дека постои можност да живее таму, а не на некое друго место?

Прво, никаде не сум го кажал тоа што го пренесувате од медиуми што се „искршија“ од напори да ја свртат наопаку приказната, од насоката во која се движи. Јас упорно тврдам дека она утро кај Градишка, според мене, не се случила сообраќајна несреќа, поради тоа што едниот учесник го снема. Тоа е возачот на камионот, во кој се удри џипот, Славиша Кузмановиќ. Ниту го има камионот, ниту има други сведоци, Ѓорѓе и Лилјана не се сеќаваат.

Сте се обиделе ли да го пронајдете и да го контактирате возачот на камионот?


Најавив новинарска истрага. Кога ќе ја завршам книгата и ќе одговорам на сите прашања што ги нареков најважни, тие се околу дваесетина, а имам уште триесет други помалку важни. Возачот на камионот го нема никаде. Заедно со уште десет луѓе од Србија го бараме четири години. Таков човек не постои. Нема податок кога влегол во Хрватска, кога се приклучил на автопатот, кога излегол од него, кога ја напуштил Хрватска. Значи, никако таму не се случило сообраќајна несреќа.
Но, еве, и понатаму продолжува перењето пари, во главна улога на „Tомато“ и Ласто Николовски, без „Авард“, затоа што сега се сменија играчите: Славе Ристевски е играчот наместо Лилјана Петровиќ. Четири години Ристевски трча зад мене и плаќа медиуми по Хрватска и Србија да ме блокираат или ако пробијам некаде и успее тоа да стигне до јавноста сосем наопаку да се сврти целата приказна.
Другиот столб во оваа криминална приказна е ТВ „Пинк“ и „Сити рекордс“, носителите на музичките права на изданијата на Тоше. При секоја мала дојава до Славе Ристевски дека некаде ќе дадам изјава или интервју се креваат на нозе адвокатите на „Пинк“ и на „Сити рекордс“ и се закануваат со тужби. Таму каде што тие се немоќни настапува Славе лично. Така беше и случајот со прославата на денот на раѓањето на Тоше Проески, кога по инсистирање на „прва српска телевизија“ дадов изјава што беше измонтирана и подготвена за емитување. Ристевски со телефонски повик до уредничката на нивната емисија успеа да ја „симне“ од програма пет минути пред емитување. Славе им ветил дека ќе дојде во Белград и ќе даде изјава, па ќе ги емитувале и мојата и неговата.
Уште една од тие сплетки деновиве беше налогот од Жељко Митровиќ и Боки 13 да ме вовлечат во дебата со некоја си дебилна изјава. Затоа што му заврши иднината и нему, па како „ексклузивец“ на ТВ „Пинк“ мораше да помага.
16 октомври 2007 година Нова Градишка е само тажно финале. Вечерта пред да тргне на пат, во „Вртелешка“, пред целата јавност Тоше изјави дека му е преку глава!

За она што го пишува во „Курир“ и во другите српски медиуми, дека живее во изолиран манастир, дали можете подетално да објасните.


Прво „Курир“ е српски, па тогаш ви е јасна и провокацијата! Со јасно истакнување на Ватикан. Тие ќе си ги водат нивните вековни војни и понатаму, ама преку мене тешко ќе оди тоа. Ќе објавам сурово реална книга, фактографски поткрепена до детали. Многумина од нив ќе ги заболи глава. Ова им се последни обиди да ме оневозможат, бидејќи потоа е доцна.

Можете да ја дознаете целата вистина и тврдењата зад кои Зоран Божиновски стои цврсто на неговата група: https://www.facebook.com/pages/Toše-žrtva-kriminalnih-klanova-/239096909480335 На вас останува да верувате во она што ќе изберете.

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: