Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Спомен куќата на Тоше пред огромен триумф  592176_157460300950194_1971843220_n
June 2019
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Спомен куќата на Тоше пред огромен триумф

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Спомен куќата на Тоше пред огромен триумф  Empty
PostSubject: Спомен куќата на Тоше пред огромен триумф    Спомен куќата на Тоше пред огромен триумф  EmptyThu Nov 03, 2011 12:04 pm

Еден ден пред официјалното завршување на гласањето (4 ноември), Спомен куќата води убедливо пред останатите финалисти во трката за најдобар објект по избор на публиката во 2011 година.

Спомен куќата на Тоше пред огромен триумф  20112110-spomen-kuka-tose-proeski

Спомен куќата на Тоше Проески на Гумење во Крушево, дело на архитектите Дејан Секуловски, Дејан Спасеновски и Илија Божиновски, се наоѓа пред огромен триумф. Еден ден пред официјалното завршување на гласањето (4 ноември) и прогласување на победникот, Спомен куќата води убедливо пред останатите финалисти во трката за најдобар објект по избор на публиката во 2011 година, според гласовите на светската јавност која избира по електронски пат на вебстраницата на Open buildings. Во текот на вчерашниот ден нашиот кандидат имаше повеќе од 14.700 гласови, позиционирајќи се пред проектот „Атмосфера“ во Калкута, Индија и Музејот на сеќавање и толеранција во Мексико сити, Мексико, кои имаат двојно помалку гласови (помалку од 7.000).
Во изборот за најдобар објект учествуваа 704 проекти од целиот свет, а победникот се очекува да биде објавен денеска во Барселона, во рамките на доделувањето на наградите на светскиот фестивал за архитектура и фестивалот за ентериер „Inside World Festival“. Најавено е и претставување на проектот од страна на македонското архитетско трио на Спомен куќата на Тоше во Барселона, кое наредниот месец ќе го презентираат своето дело и на изложбата на интернационалното биенале „Леонардо“ во Минск. (К.Ш.)
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Спомен куќата на Тоше пред огромен триумф
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: