Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
February 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Спомен – куќата на Тоше најдобра според бројот на гласови, на потег е жирито

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Спомен – куќата на Тоше најдобра според бројот на гласови, на потег е жирито   Fri Nov 04, 2011 6:01 am

Гласањето за објектите кои се најдоа на првите три места заврши денеска. Во телефонски разговор Секуловски за Канал 5 изјави дека до 16 часот ќе завршат со презентацијата. Тогаш ќе се знае дали од Барселона ќе се вратат со највисокото признание. Кој ќе победи ќе решат добиените гласови и бодовите од жири комисијата.


Се поизвесно е дека проектот за спомен куќата на Тоше може да победи и да ја добие наградата за најдобра градба на меѓународниот фестивал за архитектура во Барселона.

Делото на „Синдикат студио“ е на првото место на интернет порталот open buildings и до сега за него гласале 15.000 луѓе од целиот свет. По неа се Музејот на сеќавањата и толеранцијата во Мексико Сити со речиси 8.000 гласови и Атмосфера во Калкута со 7.000.

Гласањето за објектите кои се најдоа на првите три места заврши денеска. Авторите на спомен куќата, Дејан Секуловски и Дејан Спасеновски се подготвуваат за десетминутна презентација на проектот пред стручното жири. Во телефонски разговор Секуловски за Канал 5 изјави дека до 16 часот ќе завршат со презентацијата. Тогаш ќе се знае дали од Барселона ќе се вратат со највисокото признание. Кој ќе победи ќе решат добиените гласови и бодовите од жири комисијата.

Годинава прв пат е воспоставена наградата People’s choice award, со што за своите фаворити можеа да гласаат не само архитекти туку и луѓето од целиот свет. На натпреварот биле пријавени повеќе од 1.000 проекти, но право на учество добиле 704. Од самиот почеток на гласањето Спомен куќата на Тоше е меѓу фаворитите. На интернет порталот покрај сликите на спомен куќата и кои се авторите пишува дека е изградена во Крушево, Македонија, во чест на Тоше, момчето со ангелски глас.

Емилија Јовановска

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Спомен – куќата на Тоше најдобра според бројот на гласови, на потег е жирито
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: