Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Тоше никогаш не зел пари од хуманитарен концерт, зошто да земат пејачите?  592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Тоше никогаш не зел пари од хуманитарен концерт, зошто да земат пејачите?

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Тоше никогаш не зел пари од хуманитарен концерт, зошто да земат пејачите?  Empty
PostSubject: Тоше никогаш не зел пари од хуманитарен концерт, зошто да земат пејачите?    Тоше никогаш не зел пари од хуманитарен концерт, зошто да земат пејачите?  EmptyFri Jan 13, 2012 7:05 am

Иако сеуште не одржан , концертот во чест на Тоше Проески веќе доби многу негативни критики. Не за идејата на реализација туку поради шпекулациите дека влезниците на истиот ќе чинат од 1200 до 1500 денари.

“Ако ова е вистина тогаш срамота е што после толку време сеуште се обидува да се прави пари на неговото име и дело”, ова е само еден од коментарите на неговите фанови по објавувањето на информацијата.

Тоше никогаш не зел пари од хуманитарен концерт, зошто да земат пејачите?  Tosehu10

Веста која како дилема ја објави Утрински весник ги разгневи фановите на Тоше бидејќи знаат дека нема да можат да си дозволат да присуствуваат на концертот не само поради ограничениот број на карти туку и поради високата цена.

“Ако е хуманитарен концертот другите изведувачи не треба да земаат пари за изведбата ако веќе дошле да пејат во чест на Тоше и се хумани цели. Тоше никогаш не земал пари од хуманитарен концерт ... билетите се претерано голема цена што многу фанови не би можеле да издвојат толкава сума за да дојдат. Билетите кај Тоше никогаш не биле скапи а и со помала цена ќе има повеќе народ од кој секако ќе се надмине сумата од помалку луѓе со 20 и 25 евра влезница. НИКОЈ НЕ СТЕ ДОСТОЈНИ ДА ОДРЖИТЕ КОНЦЕРТ ВО НЕГОВА ЧЕСТ”.

Ова е еден од најискрените и коментар кој навлече голема дискусија за концертот во чест на Тоше. Многумина се согласија со ставот на овој фан на Проески.

Веста сеуште не е официјално потврдена, но Фондацијата “Тоше Проески” и Министерството за култура сеуште преговарале за конечната одлука. Овој пат концертот во чест на Тоше Проески ќе има еден сосема поинаков концепт поттикнат од големата љубов на Тоше кон класичната музика.

На сцената најавено е дека ќе се појават 90 музичари, се подготвуваат и нови аранжмани за песните а сето тоа финансиски чини многу, појасниле организаторите на меморијалниот концерт.

Најголемите поп хитови во нов аранжман за жал во живо ќе може да ги слушнат само оние кои ќе обезбедат место во Македонската опера и балет, сите други ќе мора да се задоволат со директниот пренос на МТВ. Хитовите ќе бидат отпеани од познати оперски пејачи од Македонија и Балканов.

Овој четврт по ред меморијален концерт бара посебни услови, особено поради потребната акустика. Концертот ќе се одржи на 21 Јануари, деталите и конечната одлука дали картите навистина ќе бидат по цената за која што се шпекулира сеуште не се знаат. Останува да чекаме на деталите.

Што мислите вие?

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Тоше никогаш не зел пари од хуманитарен концерт, зошто да земат пејачите?  Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше никогаш не зел пари од хуманитарен концерт, зошто да земат пејачите?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: