Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Македонија се сеќава на Тоше 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Македонија се сеќава на Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Македонија се сеќава на Тоше Empty
PostSubject: Македонија се сеќава на Тоше   Македонија се сеќава на Тоше EmptyThu Jan 26, 2012 5:42 am

Само тој можеше со два збора да ги расплаче сите, од среќа, од љубов. Еден и единствен. Тоше. Момчето родено во снежно Крушево, блесна со својот глас, појава и скромност. Стана ѕвезда, зошто бил предодреден да биде на врвот. Денеска ќе наполнеше 31 година.

Македонија се сеќава на Тоше Tosekoncert

За нашиот Тоше сите потврдија дека е вон временски и како човек и како уметник. Големата Џана Нанини со која во дует ја отпеа песната арија, рече дека Павароти можел да му позавиди на гласот.

Негова прва љубов беше оперското пеење. Остануваа занемени вчудовидени сите кога ќе го слушнеа какао пее некоја позната арија.

Во негова чест во саботата се одржа хуманитарен концерт насловен – Неговите арии. Оперски пејачи од Балканот ги пееја песните на Тоше со нови аранжмани, во стилот на класичната музика.
Но никој не успеа да го натпее македонскиот Орфеј.

Тоше беше ѕвезда во Македонија, на Балканот, во Европа. Точно пред 5 години одржа спектакуларен концерт во белградска Арена и успеа по Здравко Чолиќ и Бајага да ја наполни салата до последното место.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Македонија се сеќава на Тоше Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Македонија се сеќава на Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: