Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Телото на Тоше под земја која тоне - гробницата во распад 592176_157460300950194_1971843220_n
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Четвртиот меморијален концерт посветен на Тоше Проески на 21 јануари во МОБ
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
DIONICA SMRTI
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Kaznena prijava protiv vozača Toše Proeskog
Dokumentacija
Čovjek koji je odveo Tošu Proeskog u smrt ide dvije godine u zatvor
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Телото на Тоше под земја која тоне - гробницата во распад

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Телото на Тоше под земја која тоне - гробницата во распад Empty
PostSubject: Телото на Тоше под земја која тоне - гробницата во распад   Телото на Тоше под земја која тоне - гробницата во распад EmptyMon Apr 16, 2012 6:10 am

Нашата ѕвезда Тоше Проески, почива под импровизирана гробница. Под земја покриена со теписон од вештачка трева и заградена со бекатон-плочки за да не се одронува

Телото на Тоше под земја која тоне - гробницата во распад 0765967C2D99D745A124E982131CA00E-Моменталната состојба на гробот е многу лоша. Телото на Тоше е покриено со земја која постојано тоне, а над неа има теписон од вештачка трева. Паѓаат и бекатонските плочки ставени од страна. Се се распаѓа, вели Ратко Трајчевски за "Дневник" задолжен за обезбедување на гробното место.

За жал, тоа не е единствениот проблем, кој треба да се санира. Пропаѓа и покривната конструкција.

-Покривот го направивме како привремен објект за една година. Надлежните не сакаа да вложуваат многу пари, затоа што, според плановите, по една година требаше да почне изградбата на споменикот. Еве поминаа повеќе од четири години, а привремениот покрив си стана траен. вели мајсторот Никола Цветковски, додавајќи дека и снегот направил дополнителна штета на покривната конструкција, за веќе ситуацијата да стане алармантна.

Надлежните повеќе пати ја игнорираат состојбата на гробот на Тоше Проески, велејќи дека набргу ќе почне да се работи на изградба на најавеното споменнобележје.

- Жално е вака да изгледа местото на кое почива голема ѕвезда и личноста што ја прослави Македонија не само на Балканот туку и во светот, вели Трајчевски за "Дневник".

Освен крушевчани кои не кријат дека се разочарани и тажни од ваквата слика на Гумење, ни странските туристи не се воодушевени од состојбата на гробницата на најголемата македонска ѕвезда.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Телото на Тоше под земја која тоне - гробницата во распад Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Телото на Тоше под земја која тоне - гробницата во распад
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: