Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
July 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Зоки Фаци ја нападна естрадата поради негрижата за гробот на Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Зоки Фаци ја нападна естрадата поради негрижата за гробот на Тоше   Sun Aug 12, 2012 2:39 am

Неколку дена по ред естрадниот новинар Зоран Василевски-Фаци на својот Фејсбук профил јавно ја повикува македонската естрада да направи хуманитарен концерт за да се соберат средства за обнова на распаднатиот гроб на легендата Тоше Проески.


- Читам во медиумите, домашните и балканските, како пишуваат дека гробот на Тоше после пет години се распаѓал. Јас не сакам да ја обвинувам Владата, зашто сметам дека македонската естрада може повеќе да направи за нивниот почитуван колега.Тоше не беше политичар, беше естраден уметик и затоа јавно ја прозвав нашава естрада да организира хуманитарен концерт. Тошка сите награди и признанија ги донесе во неговата земја, земја која многу ја сакаше.Зарем Каролина, Калиопи, Слаткар или Ребека немаат никаков коментар во врска со распаѓањето на неговиот гроб? Или треба да чекаме балканските ѕвезди да пројават ваква иницијатива. Не разбирам зошто молчат пејачите. Тоше имаше душа за сите, тие тоа најдобро го знаат.Јас нема да престанам јавно да ги прозивам се додека не излезат да пеат за него.И тоа без пари - вели Василевски.

Инаку, дневниот весник Ден и една штипска телевизија први ја објавија медиумската војна помеѓу новинарот Василевски и македонската естрада.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Зоки Фаци ја нападна естрадата поради негрижата за гробот на Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: