Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше 592176_157460300950194_1971843220_n
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Четвртиот меморијален концерт посветен на Тоше Проески на 21 јануари во МОБ
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
DIONICA SMRTI
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Kaznena prijava protiv vozača Toše Proeskog
Dokumentacija
Čovjek koji je odveo Tošu Proeskog u smrt ide dvije godine u zatvor
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше Empty
PostSubject: Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше   Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше EmptyThu Oct 04, 2012 9:33 am

Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше Tose-desk2

Интернационалниот Тоше Проески фан-клуб форум, повторно го одбележува 5ти октомври, како ден на кој нивната гордост пред 5 години го имаше својот последен и најуспешен концерт на Градски Стадион. Тоше тогаш посака, на овој датум секоја година, да биде заедно со своите фанови, да ужива, да ја слави музиката и да го трaсира патот на хуманоста.

Можеби судбината го направи своето, но фановите не дозволуваат неговата желба да падне во заборав. Настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ ќе започне во 19:30 со емитување на видео спотови на Тоше, а од 20ч. па се до 22:30 ќе бидат емитувани концертни настапи на Тоше, на плоштадот Македонија. За време на настанот ќе биде прикажан видео запис кој до сега не е емитуван за јавноста. Крајот ќе биде проследен со голем огномет.

Традиционално ќе се одржи и крводарителска акција организирана од Интернационалниот Тоше Проески фан-клуб форум и Црвениот Крст на град Скопје, поддржана од Меѓународната фондација „Тоше Проески“.

Под мотото „Јас штотуку спасив живот, а Вие?“, во просториите на фондацијата „Никола Кљусев“ (веднаш до Дом на АРМ) од 10ч до 18ч, фановите ве покануваат да се продолжи патот на хуманоста по кој Тоше чекореше.
За овие фанови не постојат граници, а дефиниција за љубов вечно ќе биде Тоше.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: