Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
July 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Се монтира случајот за сообраќајката на Тоше Проески!

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Се монтира случајот за сообраќајката на Тоше Проески!   Thu Oct 04, 2012 10:52 pm

НЕСРЕЌАТА ВО КОЈА ЗАГИНА ТОШЕ ПРОЕСКИ ВО ХРВАТСКА СТАНУВА МИСТЕРИЈА

Се монтира случајот за сообраќајката на Тоше Проески!


ВЕЧЕР, ексклузивно, објавува полициска снимка на камионот во кој, наводно, се удрил џипот во кој се возел Тоше Проески при кобниот судир. Според сите извештаи од Хрватска, а потоа преземани и во Македонија, џипот удрил во задниот дел од камионот и се забил под него. Фотографијата покажува: НЕМАЛО ТАКОВ СУДИР!


Од фотографијата јасно се гледа дека џипот не удрил во камионот, туку најверојатно спротивното: камионот, со делот околу задното тркало го удрил џипот додека бил претекнуван, и го фрлил настрана.
Македонскиот возач на џипот е осомничен, а хрватскиот пуштен и слободен. Кој пресудил предвреме?!
Тоа не е единствената монтажа во овој случај.
КОЈ КРАДЕЛ ДОКУМЕНТИ ОД НАСТРАДАНИТЕ ДОДЕКА ТИЕ ЛЕЖЕЛЕ ВО БОЛНИЦА!


Камионот целосно здрав. Џипот сотрен. А, наводно џипот удрил и се заринкал под камионот. Дали?!

Пред три недели кај Славонски Брод, околу шест наутро, се случи сообраќајна несреќа во која загина македонскиот пејач Тоше Проески. Притоа, тешко е повреден Ѓорѓи Ѓорѓевски, кој го возел џипот "туарег" со кој Проески се возел, а повредена е и менаџерката на Проески, Љиљана Петровиќ, која седела на задното седиште зад возачот.

Сите досегашни новинарски и други информации за случајот, меѓу кои спаѓаат и експертски - како оние од хрватската полиција и тамошните медиуми или дистрибутерите на возилата Фолксваген, говореа дека џипот се удрил во задниот дел од камионот и се завлекол под него. Дека поради тоа и воздушните перничиња не се отвориле. Тоа ли било причината возило кое тежи повеќе од два тона од страната на Тоше да биде згужвано како да е од фолија, а на камионот ни гума да не му се дупне од ударот.

И таа приказна, дека возачот заспал и се набил во камионот, се врти три недели. Практично, возачот Ѓорѓевски беше веќе осуден. За разлика од него возачот на хрватскиот камион не е сомнителен.
ВЕЧЕР, кој редовно прв дознава, предминатиот понеделник пишуваше дека не треба да се избрзува, туку да ги почекаме извештаите и да видиме дали е баш така.

Извештаите официјално се уште ги нема, но ние, ексклузивно, ги имаме полициските снимки од настанот меѓу кои е и фотографијата од камионот во кој, наводно, се удрил џипот со задниот дел.
На фотографијата јасно се гледа дека ЏИПОТ НЕ УДРИЛ ВО ЗАДНИОТ ДЕЛ ОД КАМИОНОТ! На камионот, недопрени се сите елементи од неговиот заден дел: регистарската табличка, браникот, катадиоптрите... се е тука на место. Ни судир во задниот браник, ни било што налик на тоа.

На страната на задното лево тркало се гледа парче од лим од џипот "туарег" на кое има црвена боја, и тоа над тркалото од камионот. Тркалото од камионот е цело, и неоштетено. Само делумно, и тоа сосема, малку, е искривен работ од задниот браник, но не се знае дали од ударот на џипот "туарег", или претходно, бидејќи искривувањето е сосема мало.

Оттаму, недвосмислено, немало судир на џипот "фолксваген-туарег" во задниот дел од камионот!

Од пракса, според експертите од осигурителни компании со кои ние разговаравме, е основано да се смета дека камионот се занел со задниот дел, удрил во десниот преден браник на џипот, каде што се наоѓал Тоше Проески, и го фрлил на страна.

Оттаму, приказната за околностите под кои несреќата се случила е сосема поинаква од онаа што ни ја пласираат хрватските медиуми, и хрватските истражни органи кои вршеле првичен увид.
Зошто не лажеа дека џипот удрил во задниот дел на камионот, бидејќи возачот заспал, останува да се претпостави.
А веќе се препоставува.

ЛЕШИНАРИ
Сударот се случил кај Славонски Брод околу шест и триесет, по што набргу доаѓа противпожарна, болничка и полициска екипа. Загинатиот Проески е однесен во капела, а повредените Ѓорѓи Ѓорѓевски и Љиљана Петровиќ во болница.

Полицијата ги собира личните предмети затечени на местото на несреќата и ги носи во болницата. По нивно видување предметите ги оставаат во собите каде што биле сместени повредените.
Во меѓувреме од Скопје стасуваат неколку другари на Ѓорѓи Ѓорѓевски и влегуваат во просториите каде што е сместен.

До чантите во кои се наоѓале лични документи, пари, договори... имале пристап неколкумина лица од болничкиот персонал, најмногу двајца полицајци и другарите на Ѓорѓи Ѓорѓевски.

Деновиве во "Фокус" се појавув документ: Договор на Тоше Проески за новогодишен настап во Црна Гора и примен аванс од околу 8.000 евра, кој бил украден од чантата на Љиљана Петровиќ додека лежела во болничката постела! Мора да е хичкоковски морбидно да дојдеш кај човек тукушто повреден и во полубесознание од судир, во кој му загинува најблизок соработник и пријател, и да му тарашкаш и крадеш од ташната. Гест кој плени со својата машкост и етика.

Патем, Договорот за кој лешинарите тврдат дека менаџерката Љиљана Петровиќ го криела од Тоше не е таен - се наоѓа во друг примерок кај неговиот вујко, кој е единствен правен застапник на македонската ѕвезда Тоше Проески. И на Договорот има потпишана согласност од Проески во негово има истиот да го потпише неговиот менаџер.

Колку од солзите по Тоше Проески се искрени, а колку се крокодилски и профитни затоа што, согласно искуството, основано се сомневаме дека украдениот договор доставен до "Фокус" е продаден за пари.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Се монтира случајот за сообраќајката на Тоше Проески!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: O nesreci 16.10.2007.-
Jump to: