Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Тајна е кој ќе ја пее „Тајно моја“ на Тоше Проески  592176_157460300950194_1971843220_n
June 2019
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Тајна е кој ќе ја пее „Тајно моја“ на Тоше Проески

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Тајна е кој ќе ја пее „Тајно моја“ на Тоше Проески  Empty
PostSubject: Тајна е кој ќе ја пее „Тајно моја“ на Тоше Проески    Тајна е кој ќе ја пее „Тајно моја“ на Тоше Проески  EmptyThu Oct 11, 2012 2:44 am

Тајна е кој ќе ја пее „Тајно моја“ на Тоше Проески  GetImage

Изборот на најдобри 20 евергрин-композиции што ги обележаа изминатите педесет години влегува во помирни води. Душко Ѓошевски, проект-менаџер на манифестацијата „50 години евергрин“, ни потврди дека за песната на Кире Костов што ја изведуваше Тоше Проески - „Тајно моја“ е најдена адекватна замена, но изведувачот не се открива до самиот крај. Најпосле се разјасни и дилемата околу композицијата на Трајче Манев, „Осамен“, која се најде на листата на најдобри 20 композиции, но беше под знак прашалник со оглед на тоа дека Славе Димитров е потписник на нејзиниот аранжман.

„Нема никакви промени во конечната листа на топ 20 евергрини. Во моментов сме во преговори и договори со изведувачите, речиси сите се известени, а наскоро ќе потпишат и официјален договор. Песната ’Осамен’ останува на наш ризик и за неа ќе се прави нов аранжман за симфониски оркестар“, ни изјави Душко Ѓошевски, проект- менаџер на манифестацијата „50 години евергрин“.

Неофицијално, меѓу изведувачите нема да го видиме Кемал Монтено („Ивана“), кој поради здравствените проблеми нема да биде дел од овој проект.

За потсетување, меѓу најдобрите 20 евергрини се пласираа „Сите мои слики“ – „Ареа“, „Моја гитара“ – „Банкрот блуз бенд“, „Дал да плачам ил да пеам“ – „Бис без“, „Галебе“ – Верица Ристевска, „Кажи нешто драга“ - Драган Мијалковски, „Љуби ме и главата горе“ – Зафир Хаџиманов и Сенка Велетанлиќ, „Како Вардар“ – Зафир Хаџиманов, „Остани во мене“ – Калиопи, „Ивана“ – Кемал Монтено, „Високи штикли и црни чорапи“ – „Конкорд“, „Неправда“ – „Лева патика“, „Сонце за три светови“ – Мики Јовановски- Џафер, „Кажи зошто ме остави“ – Никола Боби Автовски, „Еден бакнеж“ – Нина Спирова, „Се' што сакав по тебе“ – Симеон Гугуловски, „Тајно моја“ - Тоше Проески, „Осамен“ – Трајче Манев, „Срце тетовирано“ – Трифун Костовски и Александар Митевски, „Кога те нема“ – Хелена Благне и „Роза сина“ – Диме Поповски и Зоран Милосавлевиќ.

Манифестацијата „Евергрин Македонија“ ќе се одржи на 26 октомври во Универзалната сала, со почеток во 20 часот, а присутните ќе имаат ексклузивна можност, во живо, да ги проследат избраните Топ 20 евергрин композиции. Песните ќе бидат изведувани од Симфонискиот оркестар при Македонската опера и балет под диригентство на Бисера Чадловска. Влезниците се веќе пуштени во продажба по цена од 500 денари. Организатори на настанот се продукциската куќа „Грин ентертејмент“ и ПР-агенцијата „Чептер 4 Македонија“, а уметнички директор е Драган Б. Костиќ.
Тајна е кој ќе ја пее „Тајно моја“ на Тоше Проески  D259204023DBBC4B8F8977431807CCE5

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Тајна е кој ќе ја пее „Тајно моја“ на Тоше Проески  Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тајна е кој ќе ја пее „Тајно моја“ на Тоше Проески
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: