Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Toше Илиeв opгaнизиpa xумaнитapeн кoнцepт вo чecт нa Тoшe Пpoecки  592176_157460300950194_1971843220_n
May 2019
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Toше Илиeв opгaнизиpa xумaнитapeн кoнцepт вo чecт нa Тoшe Пpoecки

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Toше Илиeв opгaнизиpa xумaнитapeн кoнцepт вo чecт нa Тoшe Пpoecки  Empty
PostSubject: Toше Илиeв opгaнизиpa xумaнитapeн кoнцepт вo чecт нa Тoшe Пpoecки    Toше Илиeв opгaнизиpa xумaнитapeн кoнцepт вo чecт нa Тoшe Пpoecки  EmptyWed Jan 23, 2013 12:38 am

Хуманитарен концерт насловен „По патеките на Тоше“. Повод, роденденот на Тоше Проески. Го организира Тоше Илиев од Кочани, кому трагично загинатата ѕвезда му помогна во најтешкиот период од животот кога требаше да замине на сложена операција во Хановер, Германија.

Toше Илиeв opгaнизиpa xумaнитapeн кoнцepт вo чecт нa Тoшe Пpoecки  Tose koncert_8

Проески тогаш за него одржа хуманитарен концерт во спортската сала, а со средствата од продажбата на билетите на малиот Тоше тогаш му беше спасен животот. Сега тој се оддолжува кон својот херој со концерт што ќе се случува ден пред неговиот роденден.

- Концерот ќе се одржи в четврток. Пораката и целта се хумани. Да се продолжи неговото дело, да се слуша неговата музика и да им помагаме на нашите сограѓани, рече Тоше Илиев, организатор на концертот.

Концертот ќе започне во 20 часот, а ќе се одржи во спортската сала. Билетите се пуштени во продажба по популарна цена од само 50 денари. Со свои песни, но и дел од најголемите хитови на поп-иконата настапуваат Маријачи, групaтa Лавиринт, Бојан Андов, Павле Зашев, Оливер Стаменков и Славица Стојанова, хорот и оркестарот при СОУ „Љупчо Сантов“, како и зумба-танчерките од училиштето.

Собраните средства ќе бидат наменети за помош на семејството Димитрови од Бели, чии членови се социјално и здравствено загрозени.
Toше Илиeв opгaнизиpa xумaнитapeн кoнцepт вo чecт нa Тoшe Пpoecки  Tose Iliev_6

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Toше Илиeв opгaнизиpa xумaнитapeн кoнцepт вo чecт нa Тoшe Пpoecки  Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Toше Илиeв opгaнизиpa xумaнитapeн кoнцepт вo чecт нa Тoшe Пpoecки
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: